reklama

Warto wsiąść na rower. Malowniczy szlak rowerowy Bitwy nad Bzurą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Warto wsiąść na rower. Malowniczy szlak rowerowy Bitwy nad Bzurą - Zdjęcie główne

Szlak Bitwy na Bzurą | foto Redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PiątekRekreacja i nauka. Wszystko można połączyć. Przez piątek biegnie malowniczy szklak rowerowy. Jak przebiega? Koniecznie sprawdźcie.
reklama

Bitwa nad Bzurą była największą bitwą kampanii polskiej 1939. Po obu stronach walczyły w niej dziesiątki tysięcy żołnierzy. Dziś możemy udać się śladami starć dzięki trasie rowerowej biegnącej przez w gminę Piątek.

Póki pogoda na to pozwala warto zdecydować się na wycieczkę rowerową, która ma nie tylko krajobrazowy charakter. Szlak rowerowy biegnie bowiem przez miejsca, w których prowadziły manewry wojska polskie oraz niemieckie we wrześniu 1939 roku. Dystans, jaki turysta musi pokonać na trasie, wynosi około 30 km – tereny (Kutno, Piątek, Łęczyca).

Piątek i okolice. Trasa idealna na wycieczkę rowerową

Podczas podróży będziemy mijali wiele zabytków ziemi łódzkiej, takie jak Pałac w Goślubiu, które same w sobie zasługują na zwiedzenie.  W poszczególnych miejscach znajdują się tablice upamiętniające, dzięki którym korzystając z chwili odpoczynku możemy poczytać na temat samej bitwy, historii gminy oraz miejsc dzikiej przyrody.

reklama

Docierając do piątku, warto również zatrzymać się w mieście, aby obejrzeć pomnik 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty Armii „Poznań”, dowodzonej przez generała dywizji Tadeusza Kutrzebe. To on rozkazał swojej dywizji kontrnatarcie na szybko posuwające się w głąb kraju siły niemieckie. Dzięki staraniom polskich żołnierzy natarcie Niemców zostało wstrzymane, dając czas na umocnienie pozycji wokół Warszawy. Cała trasa jest dość łagodna, dzięki czemu bez obaw mogą w niej uczestniczyć najmłodsi fani rowerowych wycieczek. 

Gdzie można jeździe pojeździć na rowerze?

Teren w powiecie łęczyckim zachęca do wypadów rowerowych. Wokół terenów miejskich i wiejskich turyści mogą skorzystać z takich szlaków jak:

reklama

  • Krzepocin - Topola Katowa- Łęczyca- Kwiatkówek- Marynki- Witaszewice- Kuchary- Kolonia- Nędzerzew- Gledzianówek, Gledzianów—/Strzegocin- Obidówek- Ktery/ (w powiecie kutnowskim)
  • Witaszewice- Zagaj- Rogulice- Łętków- Czarnopole 
  • Odcinek przebiegający przez powiat łęczycki: Uniejów- (powiat poddębicki)- Kraski- Świnice Warckie- Głogowiec- Wartkowice(powiat poddębicki) 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Warszawy i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama