reklama

Uniwersytet Łódzki z zupełnie nowymi kierunkami. Które wydziały je oferują?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Uniwersytet Łódzki z zupełnie nowymi kierunkami. Które wydziały je oferują? - Zdjęcie główne

Wydział Prawa i Administracji UŁ w roku akademickim 2025/2026 uruchomi dwa z sześciu nowych kierunków. | foto Wikipedia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

U sąsiadówPrzyszli studenci już wkrótce poznają rozszerzoną ofertę Uniwersytetu Łódzkiego. Od roku akademickiego 2025/2026 na trzech wydziałach ruszy sześć dodatkowych ścieżek kształcenia.
reklama

Uniwersytet Łódzki ruszył z rekrutacją na studia

Na największej z łódzkich uczelni wystartowała rekrutacja na rok akademicki 2025/2026. Uniwersytet Łódzki zaprezentował dla przyszłych studentów – będzie to łącznie aż 161 kierunków na studiach I, II stopnia i jednolitych magisterskich. Nabór zgłoszeń w pierwszej turze potrwa do 10 lipca. Dla tych, którzy nie zdążą, jest druga tura rekrutacji – potrwa od 5 sierpnia do 15 września.

Rozwiń

Wśród dotychczasowych kierunków znajdzie się sześć nowych ścieżek kształcenia – pojawią się kolejno na Wydziale Prawa i Administracji,  Wydziale Chemii i Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Będą to zarówno studia I, jak i II stopnia. 

Nowości na Uniwersytecie Łódzkim. Trzy wydziały z nowymi kierunkami

Na trzech wydziałach łódzkiej uczelni pojawią się po dwa nowe kierunki. Na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych pojawiła się oferta nowych ścieżek na II stopniu kształcenia; będą to studia azjatyckie i, szerzej znane, bezpieczeństwo narodowe.

Nabyte kompetencje międzykulturowe i zdolność krytycznego myślenia pomogą osobom studiującym uchwycić charakter przemian dokonujących się w Azji oraz wyjaśnić ich unikalną dynamikę

– brzmi fragment opisu pierwszego z kierunków.

reklama

Na Wydziale Prawa i Administracji mamy z kolei Global Law and Governance, a także EkoPrawo. Pierwszy z kierunków prowadzony jest w języku angielskim.

„Kierunek I stopnia Global Law and Governance kształci specjalistów posiadających wszechstronną i ugruntowaną wiedzę z zakresu prawa, w tym międzynarodowego, globalnych procesów zarządzania oraz funkcjonowania instytucji międzynarodowych”.
„Kierunek II stopnia EkoPrawo kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów do spraw środowiska i klimatu posiadających wszechstronną i interdyscyplinarną wiedzę z zakresu szeroko rozumianego prawa ochrony środowiska i klimatu”.

reklama

– czytamy na stronie uniwersytetu.

Rozszerzoną ofertę możemy zobaczyć również na Wydziale Chemii. Tam już za kilka miesięcy pierwsi studenci będą mogli zapoznać się z kierunkami na studiach I stopnia – chemią sądową i toksykologią oraz biologią i biomedycyną cyfrową. Ukończenie drugiego z nich wiąże się z uzyskaniem stopnia inżyniera. 

„Program (chemii sądowej i toksykologii – przyp. red.) obejmuje zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i intensywne zajęcia praktyczne z analizy chemicznej, identyfikacji substancji toksycznych oraz badania dowodów rzeczowych. Istotnym atutem kierunku jest udział w zajęciach specjalistów z zakresu badań chemicznych i technik kryminalistycznych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą na temat metod analizy stosowanych w rzeczywistych postępowaniach śledczych”. 
„Kierunek biologia i biomedycyna cyfrowa (BBC) kształci specjalistów gotowych do pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych (Big Data), bioinformatyki, genomiki i biologii molekularnej”.

reklama

– brzmią fragmenty opisów obu kierunków.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo